Historie klubu

• V Libotenicích se kulaté výročí fotbalu 90. Let bude slavit v roce 2013. Historie klubu sahá až do roku 1923, kdy pod názvem JISKRA, jak uvádí nejstarší dokumenty, byl založen místní fotbalový klub. Soutěž se tenkrát nehrála pravidelně a hrály se většinou přátelské zápasy.

• K oživení v novém klubu došlo po roce 1930, kdy se začala hrát pravidelná soutěž. Hrálo se v předválečném období a i během okupace Němci . I když koncem války kolem Labe nebyla dobrá situace vlivem pohybu vojsk. Po 2. světové válce se nějaký čas nehrálo. Činnost klubu se obnovila kolem roku 1948, kdy se obnovila činnost nižších tříd. Hrálo se na hřišti v místech dnešních bytovek prakticky až do roku 1963, kdy fotbal přestěhovali do Hrobců, kde se našli momentálně lepší podmínky.

• Novodobější část Libotenického fotbalu nastala až po roce 1980, přesněji 29.9.1983, kdy na ustavující schůzi byl sestaven nový výbor a sportovní organizace nově utvořená pod názvem SZP Libotenice (Společný zemědělský podnik) začala hrát fotbal pochopitelně v nejnižší třídě.

• V roce 1985, přesněji  10.8. 1985 bylo otevřeno nové fotbalové hřiště pod názvem „U borového Lesa". Za tehdejší účasti internacionála Josefa Masopusta. V první soutěži 1985/1986 jsme skončili na 3.místě. Postupem času jsme nabírali na síle a v roce 1995/1996 jsme si vybojovali  postup od I. B. třídy. V roce 2000 jsme sehráli přátelské utkání s výběrem světa akademiků, kde hosté byli zastoupení téměř ze všech světových kontinentů. Utkání skončilo 3:3 a na penalty vyhrál soupeř.

• V současnosti hrajeme opět I. B. třídu. Plánujeme zastřešení verandy u kabin pro diváky a ve spolupráci s Obecním úřadem počítáme s oplocením celého areálu, který se mezitím rozrostl o univerzální sportovní areál a dětské hřiště. Mrzí nás, že jsme pro nedostatek chlapců museli odhlásit již v roce 2010 soutěž žáků. Počítáme s podporou Obecního úřadu a veřejnosti a za dosavadní podporu srdečně děkujeme a těšíme se na další spolupráci.
Libo forever !!!!